Психотерапевтична група «Море пізнання»

Home  >>  Психотерапевтична група «Море пізнання»

Самопізнання — це шлях до кращого розуміння себе і свого життя.

Для того щоб стати ближче до себе, гарніше зрозуміти свій характер, свої сильні і слабкі риси, знайти всередині себе шлях до вирішення всіх життєвих проблем треба собі відповісти на деякі запитання:

— Що мені треба дізнатись і зрозуміти про себе щоб стати щасливішим?
— Відповіді на які турбуючі особисті питання дозволять мені відчути свою впевненість?
— Які внутрішні сили, ресурси і можливості ще не розкрились в мені?
— Як покращити стосунки із собою та з оточуючими?
— Що саме стримує мене на шляху до успіху?

Але що допоможе відповісти на ці запитання? Їх навіть задати собі не так вже й легко, не те що знайти відповідь. Ці відповіді не можна ніде прочитати, чи дізнатись в когось, окрім як знайти всередині себе…

Один зі стародавніх форматів, який дійшов до нас із традиціями пращурів — це відкритий діалог в групі.

Уявіть собі вогнище навколо якого пізно ввечері, наприкінці дня збиралась велика родина або невелике плем’я.

Всі біля вогнища були рівні за статусом, кожен міг розповісти про свій день, про почуття і страхи з якими зустрічався, про важливі події свого життя або запитати інших про те що турбує, а ще краще послухати розповіді інших учасників діалогу, почути їх погляди на одні й ті самі події.

Із наближенням ночі і зниження температури навколо щільніше до вогнища і тісніше один до одного підсувались співрозмовники, стаючи ближче не тільки тілом? а й душею.

Таким чином кожен із учасників слухаючи і сприймаючи інших, отримуючи зворотній зв’язок і погляд по своїм власним думкам або подіям які торкались кожного ставав зрозумілішим й самому собі.

Opuk

Підтвердження такого способу самопізнання, через спілкування і порозуміння із іншими винайшли два психологи Джо Лофт і Гаррі Інгхем ще у 1955 році. Модель саморозвитку яку вони винайшли так і назвали Вікно Джогаррі (поєднавши імена обох винахідників). Якщо дуже стисло то сутність «вікна» полягає в тому що розвиток особистості залежить від якісного зворотнього зв’язку з іншими людьми.

Психотерапія (від др-грец. ψυχή — «душа», «дух» + θεραπεία — «лікування», «оздоровлення», «догляд») тобто в дослівному перекладі догляд або лікування душі, який досягається за допомогою діалогу.

Найбільшого ж ефекту така робота досягається не звичайних буденних розмовах, а спеціальному форматі яким є психотерапевтична група.Груповий формат дозволяє такий діалог проводити в колі прагнучих до самопізнання людей, тобто людей у яких є схожа мета і готовність до такої роботи.

Саме тому всім тим хто хоче якісного самопізнання, не боїться слова психотерапія :) і готовий до глибокого занурення у власне життя «Unidream summer 2016» пропонує участь у психотерапевтичній групі «Море пізнання».

Автор і ведучий групи

 

 

Олексій Чорний

психолог-консультант,
навчається на психотерапевта в методі Позитивної психотерапії,
тренер з розвитку особистості із 9 річним досвідом роботи,
співзасновник і керівник проектів «Unidream».

Зареєструватись!